• This is Slide 1 Title

    This is slide 1 description. Go to Edit HTML and replace these sentences with your own words. This is a Blogger template by Lasantha - PremiumBloggerTemplates.com...

  • This is Slide 2 Title

    This is slide 2 description. Go to Edit HTML and replace these sentences with your own words. This is a Blogger template by Lasantha - PremiumBloggerTemplates.com...

  • This is Slide 3 Title

    This is slide 3 description. Go to Edit HTML and replace these sentences with your own words. This is a Blogger template by Lasantha - PremiumBloggerTemplates.com...

вторник, 28 марта 2017 г.

Модуль 6. Рефлексія



Цей модуль допоміг мені поміркувати про те, які зміни може внести використання сервісів Веб 2.0 щодо спілкування та співпраці у навчання моїх учнів, а саме:
- Як можна ефективно використовувати комунікації та співробітництво для покращення процесу навчання учнів та оцінювання
- Як навчити учнів безпечній роботі в Інтернеті
- Як використовувати сервіси Інтернету для спілкування та співробітництва, щоб покращити своє викладання та навчання учнів
Я зрозуміла як можна ефективно використовувати комунікації та співробітництво для покращення процесу навчання учнів та оцінювання, як можна навчити учнів безпечній роботі в Інтернеті.
Як навчити учнів безпечній роботі в Інтернеті? 
Проблеми: 
1. Доступ до інформації, яка не відповідає віку дитини. 
2. Вільний доступ до інформації, яка завдає шкоду психічному стану дитини. 
3. Наявність інформаційного шуму. 
4. Поглинач часу дитини. 
Шляхи вирішення: 
Починати роботу щодо навчання дітей безпечній роботі в Інтернеті треба з того моменту, як дитина починає виявляти інтерес до комп'ютера. 
1. Батьки повинні контролювати дії дитини під час роботи за комп'ютером. Пояснювати можливу шкоду роботи в інтернеті. Використовувати батьківські фільтри.
2. Використання сайтів з неприпустимим змістом Сайт Онляндія, "Функція батьківський контроль", ПЗ, що перешкоджає висвітлення реклами 
3. Хто має навчити учнів безпечній роботі в Інтернеті - вчителі, батьки 
4. З якого віку треба розпочинати навчання дітей безпечної роботи в Інтернеті? 
Як тільки дитина почала цікавитись матеріалами Інтернету 
5. Педагоги та психологи повинні формувати психологічну стійкість до шкідливого впливу Інтернету ,а батьки спостерігати за станом дитини. 
6. Вчитель інформатики має навчити дітей відокремлювати інформаційний шум. 
7. Педагоги, психологи та батьки повинні навчити дитину розподіляти час та організовувати своє дозвілля - прищеплювати навички здорового способу життя та інтерес до активних видів відпочинку. 
Щоб навчити учнів безпечній роботі в Інтернеті, слід надавати їм можливість здобувати навички роботи в Інтернеті шляхом надання завдань, що передбачають пошук інформації в мережі. 

пятница, 24 марта 2017 г.

Модуль 5. Рефлексія



Головними ідеями модуля 5 є:
• Інтернет може бути потужнім інструментом для проведення досліджень.
• Майстерне оперування пошуковими стратегіями допомагає учням і вчителям ефективно шукати корисні відомості та дані в Інтернеті.
• Закони правомірного використання інформації описують, як учителі та учні можуть скористатися під час навчання матеріалами, захищеними авторським правом.
• Список використаних ресурсів має бути створений для учнів усіх вікових категорій у різних форматах.
• Учнів потрібно навчати критичному оцінюванню веб-ресурсів.
• Потрібно зважати на цілу низку факторів при визначенні достовірності та цінності веб-сторінки для використання в проектах.
Цей модуль допоміг мені поміркувати про те, які зміни може внести використання Інтернет-ресурсів у процес навчання моїх учнів. 

Навчальний процес 21 століття важко уявити без новітніх технологій та Інтернету, який   
 може бути потужним інструментом для проведення досліджень. Адже Всесвітє павутиння являється невичерпним джерелом інформації.

понедельник, 20 марта 2017 г.

Модуль 4. Рефлексія

    


     Працюючи над модулем 4, для мене цінним стало - робота над підготовкою формуючого оцінювання. Зрозуміла і краще для себе самої усвідомила, що це оцінювання в ході проектної  діяльності учнів  має більш ширші  можливості, ніж під час традиційного уроку. Адже отримуємо реальну можливість проводити  оцінювання за видами та цілями. Роз'яснили цілі  формуючого  оцінювання, навчились робити графік оцінювання. Навчились добирати дидактичні матеріали, робити кросворди. 
Дякую.

понедельник, 13 марта 2017 г.

Модуль 3. Рефлексія




Цей модуль допоміг мені з’ясувати, як можна використати навчальні дослідження в проектах та зрозуміти призначення Основних запитань проекту, а саме:
  • Визначати конкретні знання та вміння учнів і їх спосіб подання та представлення.

  • Кожен учитель ставить перед собою завдання розвивати навички мислення вищих рівнів одночасно з глибоким вивченням навчального матеріалу. 
  • Проте учні, можливо, не вважають, що такі знання та вміння потрібні їм у житті, особливо тоді, коли вони вивчають усі навчальні предмети окремо, де знання з різних предметів явно не пов’язані між собою.
Дослідницькі проекти з різних предметів допоможуть учнім навчатися згідно вимог навчальних програм та розвивати навички 21 століття.
Я для самої себе отримала досить багато корисної інформації, так як проектними технологіями ніколи не займалася, але зі своєю дитиної завжди виконуємо їх  на уроки, в якості домашнього завдання.  
Знаю одне, що мені подобається. Я навіть не уявлала скільки цікавого навколо нас, а ми в силу своєї зайнятості вже перестали звертати увагу на прекрасне.

Модуль 2 Рефлексія


          Цей модуль допоміг мені проаналізувати переваги використання методу проектів у навчальному процесі, а саме те, що навчальний процес вбудовується в логіку діяльності, що має особистісну значущість для учня й підвищує його мотивацію (особистісно-орієнтований підхід до навчання); комплексний підхід до розробки навчальних проектів сприяє збалансованому фізичному й розумовому розвитку учня (розвивальне навчання); глибоке, осмислене засвоєння базових знань забезпечується завдяки їх універсальному використанню в різних ситуаціях, перед­бачених роботою над проектом (фундаменталізація навчання); проект сприяє розвитку творчого потенціалу с учнів (гуманізація навчання); залучення до роботи над проектами учнів із недостатнім рівнем знань позитивно впливає на їх розвиток і ставлен­ня до навчання (мотивація навчання).
Метод проектів відкриває необмежені можливості для впровадження комунікативних, інтерактивних, групових технологій навчання, робить увесь навчально-виховний процес високоефективним. Українське сучасне інформаційне суспільство представляє нові умови та можливості для отримання інформації. Починаючи з підготовчого етапу, учні здійснюють пошук необхідної інформації у мережі Інтернет, використовують комп'ютерні технології для підготовки «проектного продукту» та захисту проекту.
Використання проектних технологій допомагає розширити комунікативні компетенції учнів, сприяє інтегруванню чотирьох мовленнєвих умінь. Спів­праця в позаурочний час є дуже привабливою як для вчителя, так і для учня. 
 Тому вчителі активно впроваджують проектні технології у практику своєї роботи.
Починаючи  ознайомлюватися з проектними технологіями в мене виникало безліч питань. На зимовій сесії вебінарів  у видавництві "Ранок" я задавала питання чи доцільно в першому класі першому семестрі створювати проекти. Відповідь була досить для мене неочікувана. Так доцільно. Адже проект це необмежена за обсягом робота. І навіть якщо це буде лише 1 аркуш паперу з малюнком і написаним  одним реченням це вже можна вважати проектом. 
Тому я дуже з великим захопленням відношусь до цього методу. 
Моя дитина навчається в першому класі і ми з нею залюбки створюємо проекти (так як мене більше не лякає потреба писати реферати і великі за обсягом роботи, як це було раніше, коли я не мала уявлення про цей метод).